EMAKEELEKUU SÕLMIS OTSAD KOKKU, AITÄH!

Vungiraja mängudes osalejate autasustamine toimus 12.aprillil aulas.

Kinkekaartide omanikeks said kõige enam punkte kogunud õpilased:

Stella (9.a), Karmen (9.a), Anete (3.a), Carmen (5.b) ja Astrid (5.b).

Tänukaardi koos maiustusega said järgmised tublid, vähemalt kahe nädala vungiraja otsingumängus osalejad:

6.c: Lilii Ann, Elsa, Anett, Katrin, Toomas, Kaur, Richard, Ann-Liis

5.a: Karmo, Oliver, Richard, Grete-Liis, Kristjan, Tristan, Adeli, Pent Joonas, katarina, Rando, Kevin, Paula, Pillerin, Rahel, Emma, Elisabeth, Marten.

4.a: Hanna, Kirke;

4.b: Geneli, Saara, Pauliine;

3.a  Liselle, Liisbeth, Kadri

2.a: Mia Grete, Selena.

2.b: Sofi, Mirell, Harriet

2.c:Jakob. 

Suurima osaluskatiivsusega klassid - olete ülimalt vahvad:

5.a - 100%, (klassijuhataja Riina Pauklin, KKI Adeli Ilves)

6.c - 95,5 % (klassijuhataja Andra Kalda, KKI Margaret Saks)

5.b - 54, 2 % (klassijuhataja Kristi Paju, KKI Mia Britt Williams).

Autasustamise viis läbi ja tänukirjad kujundas hj Anne.

Õnnitlen eriti motiveerituid vungirajal oslejaid ning tänan kõiki, kes vungimängudest osa said!

Emakeelekuu kolmel nädalal oli võimalus vahetundides vungirajal lustida,

lugeda kaaslaste poolt välja mõeldud omaloomingulise luuletusi ja valida välja parim,

kõnelda ja olla publikuks kõnevõistlusel, aga ka kirjutada ilusaid sõnu, osaleda lugemisvõistlusel ning kirjutada ülekoolilist etteütlust.

Emakeelekuul külastasid meie kooli kirjanikud Piret Bristol, Heiki Vilep ning raamatukogu juhtaja Ädu Neemre

ning kogenud etleja ja Töötervishoiu Arstide Ühingu tunnustatud kõnelej Virpi Sirel-Kiriland.

Oli tegus, emakeelele pühendatud kuu - aitäh sulle eeskujuks olemast, huvi tundmast ja panustamast!

VUNGIRAJA KOLM MÄNGU ÕNNESTUSID, aitäh osalejatele!

Kolmes mängus osales kokku 111 õpilast 22% kool õpilaste üldarv on 509.

Neist I mängus 68 õpilast, II mängus 68 õpilast, III mängus 39 õpilast.

Kõrgeima osalusaktiivusega klassid, kes võtsid osa kolme nädaala mängudest olid:

5.a - 100%, (klassijuhataja Riina Pauklin, KKI Adeli Ilves)

6.c - 95,5 % (klassijuhataja Andra Kalda, KKI Margaret Saks)

5.b - 54, 2 % (klassijuhataja Kristi Paju, KKI Mia Britt Williams).

4.b - 34,8%, 2.b -33,3%

Vungirajale tuli 17 klassi 22st klassist ehk 77,8%.

KlIIIIII+II+III%
5a20141724100
6c72132195,5
5b31041354,2
2.b833833,3
4b624734,8
2c611627,3
2a203314,3
4.a22228,3
9.a22228,3
7.a070729,2
1.c600625
1.a400416,7
8.a030312,5
8b02028,3
3.c20028,3
7b01015
  68 68 39 111 

 Autasustamisele on oodatud need 25 õpilast, kes võtsid osa kõikidest vungiraja mängudest,

samuti need 19 õpilast, kes osalesid vähemalt kahes vungiraja mängus.

BIII korrusle on üles pandud III mängust välja nopitud õpilaste omaloomingulised luuletused, sõnamängud ja laused!

Kõikides mängudes osalemine klassiti:

4.a, 9,a (100%), 3.a (80%), 5.a (66,7%), 2.a (66,7%), 4.b (42,9%), 6.c (38,1%), 2.c (16,7%), 5.b (15,4%).

Autasustamine 11. aprillil õueklassis - autasustavate nimed ja aeg täpsustumas.

Samasse on koondatud ka kõik õpilaste ja õpetajate pool kirja panud ilusad sõnad,

laused ja mõtted,mille põhjal saig kokku panud viimane III vungimäng. 

TAGASIVAADE KOLMELE VUNGIRAJA MÄNGULE

I mäng " TUTVUMISMÄNG 1-20"

Toimus 5.-9. märtsil 2018.

I vungiraja mängu koostas Anne Kulamaa, uuri pilt-legendi. 

II MÄNG"KEELENOHIKUD VUNGIRAJALE"

Toimus 12.-16. märts 2018.

Legendide koostajad Anne Kulamaa ja Riina Pauklin.

III MÄNG" TÄHELEPANUMÄNG - otsi ilusaid lauseid, sõnu ja mõtteteri"

Toimus 19.-22.märts 2018

Legendi koosta, kasutades kolleegide ja õpilaste poolt välja pakutud sõnu, Anne Kulamaa.

Aitäh: Madis Kauts, Kaire Varrik, Karin Länts, Andra Kalda, Jelena Ussar, Jelena Karjeva,

Kadri Tein, Kairi Ragul, Kristi Paju, Tiina Karri, Riina Pauklin ja kõnevõistlusel sõnu kirjutanud õpilased!

TRADITSIOONILINE KÕNEVÕISTLUS 2018

Toimus 14.märtsil kl 12.25-14.30

Kuldne kõneleja 2018 - Emil Rupert Kõiv (9.a) "Kas sellist eestit ma tahangi?"

2.-4. kohad ehk väga head ning sisulised kõned:

Robert Kurvits (9.a) "Kas sellist Eestit me tahtsimegi?"

Liis Rossner (9.b)" ma tahan öelda, et iga asi juhtub põhjusega".

Stella Tsäko (9.a) "Kärbestest ja inimestest".

 Kärt Kuusik (9.b)"Tuleb jääda iseendaks."

Publiku lemmikut valimis 81 õpilast, kes olid tulnud kõnevõistlust kuulama.

Publiku lemmik 2018 -  ROBERT KÕRVITS (9.A), 28 häält.

 Publiku hääled jagunesid ülejäänud kõnelajte vahel järgmiselt:

Emil Rupert Kõiv (9.a) - 13 häält;

Adele Tamm (8.a) "Ma tahan öelda, et me ei ole lasteaias" - 8 häält;

Stella Tsäko (9.a) -7 häält.

5 häält:

Annabel Illisson (7.a) "Kas me sellist Eestit tathtsimegi?"

Karl-Erik Peterson (8.b) "Kas Eesti peaks minema tuumaenergiale?"

Anete Raasik (6.c) "Vähem suhkrut, tähendab rohkem tervist"

4 häält:

Liis Rossner (9.b), Marta Kann "Igaüks on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja"

Esile tõsteti ka:

Lisette Tomingas (8.b) "Ma tahan öelda, et vajame rohkem võrdsust";

Carol Rand (6.c) "Ma tahan öelda, et igal asjal on kaks poolt";

Triinu Kanep "Kas ma olen Eestiga rahul"

ERILINE TÄNU...

Juhendajad - õpetajad Riina Pauklin  ja Kairi Ragul.

Zürii liikmetele:

Piret Bristol (kirjanik);

 

Virpi Sirel-Kiriland (kogenud etleja ja Töötervishoiu Arstide Ühingu tunnustatud kõneleja);

 Andra Kalda (õpetaja);

Liis Kaasik (luuletaja, huvijuht).

Aitäh kaasa elavale publikule ning teile, kes te kirjutasite Ilusa ja ägeda kõlaga sõnu nagu:

šutka, eeskujulik, lahkus, saarenaine, hüperboloid, luulemaia, Mirjam, suksu, memme musi, jaanimardikas,

ööulguja, sõber, tänavapompsud, allikas, rahu, kallis latsõkõnõ, noorus on hukas, sõbralikkus, ma armastan sind,

heatahtlik, memme-taati laulavad, luuleread"Oh, ma tean", glaaviaator 0 gladiaator+klaiatuur, Eliise, noexalu,

tipsulinnupojakene, ööbik, poogen psalter, saarenaene, 

maduuss, kärbes, tarekõne, memmeke, kepsutamine, maisitõlvik, viiul, kemps.

 TRADITSIOONILINE LUGEMISVÕISTLUS 2018

Toimumise aeg: 16.märts, reede.

Peakorraldajad Sirje Parol ja Leili Aasajärv.

Jaana Urubkova foto.

Parimad lugejad selgitati välja žürii poolt, kuhu kuulusid:

kirjanik Heiki Vilep, linnaraamatukogu juhataja Ädu Neemre, Jaana Urubkova (õpetaja) ning

6.c klassi õpilased Carol Rand ja Elsa Puu.

1.klassid

I koht - Robert Meinart

II koht -  Marta Needo

III koht - Krislin Koha 

2.klassid

I koht - Pirkka - Liisa Kiris

II koht - Hendrik Koppel

III koht - Oskar Keermann

3.klassid

I koht - Emma - Leena Meinart

II koht - Daniel Nemvalts 

III  koht - Joosep Kreinin

Suur tänu lugemisvõistlusel osalenud 1.-3. klasside õpilastele!

Pikk pai korraldajatele ja tublidele abilistele meeldiva koostöö eest!

 AITÄH

SULLE

EMAKEELEKUUL

LUSTIMAST!